محل تبلیغات شما

با توجه به داده های تازه جمع آوری شده از نظرسنجی های گذشته Steam، پردازنده های 8 هسته ای و 6 هسته ای (hexacore) این روزها به سرعت محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. نمودارهای تاریخی به اشتراک گذاشته شده در توییتر (که توسط Tom's Hardware مشاهده شده است) نشان می دهد که هر دو این پردازنده های چند هسته ای از سال 2021 در مقادیر بسیار بیشتری خریداری می شوند و در واقع پردازنده های 8 هسته ای در حال پشت سر گذاشتن مدل های دو هسته ای با 6 پردازنده هستند. تراشه های -کور خیلی دور از سهم بازار پردازنده های چهار هسته ای نیستند.

همانطور که مشاهده می کنید، پردازنده های چهار هسته ای با بیش از 40 درصد سهم بازار همچنان قدرت غالب باقی مانده اند ، اما پردازنده های 6 هسته ای نیز با بیش از 30 درصد فاصله زیادی ندارند. پردازنده های 8 هسته ای حدود 12٪ و دو هسته ای حدود 13٪ هستند. ما بهترین پردازنده ها را انتخاب کرده ایم و بهترین مادربردها را بررسی کنید ما به شما خواهیم گفت که چگونه CPU خود را اورکلاک کنید این یک روند شگفت آور نیست ، اگرچه دیدن یک عکس از نحوه ظاهر بازار در حال حاضر (حداقل مطابق با این نمودار از داده های Steam) قطعاً جالب است. مدتی است که AMD با تراشه های چند هسته ای به جلو حرکت می کند و اینتل نیز از آن پیروی کرده است (حتی اگر Team Blue هنوز تأکید زیادی بر عملکرد سریع تک هسته ای داشته باشد).

موفقیت 6 هسته ای

به نظر می رسد که مدل های 6 هسته ای در یک مسیر شیب دار به سمت بالا نسبت به 8 هسته ای قرار دارند ، و این تعجب آور نیست زیرا با توجه به اینکه نمونه هایی از Ryzen 5 3600 در گذشته کاملاً از قفسه ها پرواز کرده اند (به عنوان یک گزینه قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه). علاوه بر این به یاد داشته باشید که این ارقام همچنین لپ تاپ های بازی و همچنین رایانه های رومیزی را منعکس می کند و در دنیای اخیر ، تسلط پردازنده های چند هسته ای حتی بیشتر آشکار است. محبوبیت این تراشه های چند هسته ای - و البته حضور آنها در کنسول های مدرن - بدون شک توسعه دهندگان بازی را به استفاده بهتر از CPU های 8 هسته ای سوق می دهد ، که فقط می تواند محبوبیت آنها را بیشتر تقویت کند. در واقع ، این احتمال وجود دارد که پردازنده های بسیار سنگین Ryzen که بیش از 8 هسته هستند ، در آینده محبوب تر شوند. البته اینتل با جدیدترین پردازنده های نسل 11 Rocket Lake خود یک گام به عقب برداشته و به 8 هسته تبدیل شده است (در حالی که Comet Lake دارای یک پرچمدار 10 هسته ای بود). با این حال ، تراشه های Alder Lake 12 ژنرال که یک طراحی کاملاً جدید از هسته های قدرتمند همراه با هسته های کم مصرف (کم مصرف) را انتخاب می کنند ، اوضاع بسیار متفاوت خواهد بود - و بسیار جالب خواهد بود که ببینید چگونه این کار گسترش می یابد .


اخبار تکنولوژی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها