محل تبلیغات شما
سرور مجازی نوعی میزبانی وب سایت است که در آن بسیاری از کاربران از یک سرور واحد به عنوان میزبان وب سایت خود استفاده می کنند. در این نوع سرور مجازی، به کاربر یک ماشین مجازی با تقسیم حافظه، سی پی یو ، رم و هارد در سرور اختصاصی انجام میشود. دلیل دادن یک ماشین مجازی این است که کاربران تحت تأثیر مصرف زیاد منابع یا خطاهای دیگر کاربران در همان سرور قرار نگیرند. اگر تصمیم به انتخاب یک سرور مجازی یا VPS گرفته اید، پس به جای مناسب رسیده اید. در اینجا چند مورد آورده شده است که ممکن است به شما کمک کند VPS ایده آل متناسب با پروژه خود را انتخاب کنید.

1. مقدار منابع مورد نیاز شما در خرید VPS


وب سایت و پروژه شما طبیعتا که منابع موجود در سرور را مصرف خواهد کرد.
به همین دلیل لازم است که شما در مورد مقدار آن منبع تصمیم بگیرید، به عنوان مثال اندازه فضای هارد، پردازنده و میزان RAM مورد نیاز شما. هرچه پروژه شما بزرگتر باشد، به منابع بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. اگر پروژه شما در آینده رشد می کند، باید با توجه به برنامه های آینده خود، آنرا انتخاب کنید و قابلیت ارتقا داشته باشد.
رم
اگر چندین پروژه در چندین نوبت اجرا کنید، به RAM بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. RAM ایده آل و نرمال برای VPS برای این منظور 4 گیگابایت است. اگر پروژه های شما مالتی مدیا هستند، شما به بیش از 4 گیگابایت رم هم نیاز خواهید داشت.
پردازنده
اینتل دارای سرورهای E5 و E7 Xeon با معماری Broadwell یا Haswell است که به دلیل وجود چندین هسته، عملکرد فول العاده ای دارند.
هارد دیسک
فضای ذخیره سازی دیسک سخت قدیمی مثل ساتا همیشه بزرگتر و ارزان تر خواهد بود. اما یک درایو حالت جامد برای میزبانی VPS توصیه می شود. این هارد ها در راه اندازی مجدد سیستم عامل سریع عمل می کنند، عملکرد مطمئناً عالی است و سرعت انتقال بیش از دیسک های ساتا است. SSD در هنگام قطع برق از انعطاف پذیری برخوردار است و همین امر آنها را برای میزبانی VPS کاملا مناسب می کند. یک هارد دیسک سریعتر لازم است زیرا حتی اگر RAM و CPU سریع باشند شما برای سرویس دهی به این درخواست ها به یک درایو ذخیره سازی سریعتر نیاز دارید.

2. انتخاب سیستم عامل سرور مجازی


در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب سیستم عامل در VPS، گزینه های زیادی وجود دارد که شما میتوانید آنهارا انتخاب می کنید ، اما رایج ترین آنها Windows یا Linux است.
لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است و از ویندوز ارزان تر است.
3. مدیریت عملیات Backend

دو نوع میزبانی VPS وجود دارد، مدیریت شده و مدیریت نشده.
اگر فکر می کنید که مهارت های فنی برای مدیریت سرور مانند به روزرسانی نرم افزار، وصله ها و امنیت را دارید، می توانید VPS مدیریت نشده را انتخاب کنید. گزینه بدون مدیریت می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند. اما اگر ترجیح می دهید زیر بار این کارهای اضافی نروید، میتوانین سرور مدیریت شده تهیه کنین.
4. دسترسی Root 
در VPS مبتنی بر لینوکس، دسترسی ریشه ای غیر قابل مذاکره دریافت می کنید. شما می توانید اسکریپت ها ، کنترل های کامل فرمان ، SSH و اتوماسیون را اجرا کنید که بدون هیچ محدودیتی ارائه می شود. اگر برای مدیریت سرور، کار عملیاتی یا نگهداری به یک راه حل پانل کنترل نیاز دارید، Plesk Onyx بسیار خوب عمل می کند. Plesk Onyx به شما امکان کنترل عملکردهای خود را می دهد. افزودن دامنه ، پایگاه داده و سایت نیز آسان است.

5. محل میزبانی VPS


اگر در ایران زندگی می کنید، ایران بهترین مکان برای میزبانی وب است زیرا از پیشرفته ترین فن آوری و با نرخ ارزان تر برخوردار است.
شما همچنین باید در مورد نیاز شغلی خود برای محافظت از داده های مشتری فکر کنید، و خرید سرور مجازی ایران و

انتخاب سرور مجازی مناسب برای کاربران داخل کشور ایران.

6. پشتیبانی
 انتخاب سرویس ایده آل میزبانی وب VPS برای پروژه شما در بعضی مواقع دشوار است، به ویژه هنگامی که مارک های زیادی برای انتخاب وجود دارد. من توصیه می کنم یکی را انتخاب کنید که بیشترین منابع را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهد. قبل از انتخاب مشخصات فیزیکی سرور را بررسی کنید.

منبع


اخبار تکنولوژی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها